Leading Manufacturer of industrial air curtain and aaika air curtain from Greater Noida.
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Width | 4 ft |
| Effective Height | Up to 9 ft |
| Usage/Application | Industrial |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Air Velocity | High Velocity (17-21 m/s) |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Control Type | Automatic (with Sensor) |
| Noise Level | Standard (55-65 dB) |
| Power Phase | Single Phase |
| Blower Material | Plastic (ABS) |
| Features | HEPA Filter Compatible |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Door Size | 4 ft |
| Usage/Application | Industrial Usage |
| Air Velocity | 18 m/s |
| Noise Level | 55 dB |
| Brand | AAIKA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Jitendra Singh (CEO)
Aaika Enterprises
13, 1307, Tower F2 Panchsheel Green 1, Plot No Gh-001 Sector 16 B, Greator Noida West
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India