Our product range includes a wide range of stainless steel vertical autoclave, dental autoclave sterilizer and laboratory autoclave & sterilizers.
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 120 Litre |
| Size | 550 mm x 750 mm |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material | SS |
| Pressure Range | 15psi |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 25 litre |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 35500 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| warrunty | 1 year |
| Brand | AAIKA |
| Supply | All over India |
| Power | Single Phase |
| Pressure | 15 psi |
| Temp | 121 degree |
Minimum order quantity: 1 Piece
Jitendra Singh (CEO)
Aaika Enterprises
13, 1307, Tower F2 Panchsheel Green 1, Plot No Gh-001 Sector 16 B, Greator Noida West
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India