Our product range includes a wide range of high pressure autoclaves, concrete testing equipment, ultrasonic pulse velocity tester, ultrasonic testing machine, ultrasonic bath sonicator and rebar locator system.
₹ 32000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 Litre |
| Size | 550 mm x 750 mm |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Material | ss |
| Pressure Range | 15 psi |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Material | Cast Iron |
| Usage/Application | NDT |
| Voltage | 220 V |
| Finishing | MET finish |
| Brand | MAE |
| Frequency | 50 hz |
| Surface Finish | Smooth |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Cast Iron |
| Usage/Application | NDT |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Frequency | 50 Hz |
| Model Name/Number | EPOCH 650 |
| Packaging Type | Box |
| Display Type | Digital |
| Material | Mild Steel |
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20 L |
| Ultrasonic Frequency | 50 kHz |
| Display Mode | Digital |
| Body Material | Stainless steel |
| Max. Temperature | upto 80 degC |
| Power | 220v |
| Current Type | 220-240 V | 50 Hz |
| Usage Area | Medical |
| Level of Automation | Fully Automatic |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 38000 / Piece Get Latest Price
| Depth Range | 300 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Body Material | PVC |
| Power | 12 volt |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Capacity | 20 ton |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Brand | IMPORTED |
| Depth Range | 300 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Body Material | HARD PLASTIC |
| Power | 12V |
Minimum order quantity: 1 Piece
Jitendra Singh (CEO)
Aaika Enterprises
13, 1307, Tower F2 Panchsheel Green 1, Plot No Gh-001 Sector 16 B, Greator Noida West
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India